Yandex.Toloka İle Para Kazanma

Yandex.Toloka İle Para Kazanma

Yandex.Toloka İle Para Kazanma

 Bir zamanlar Türkiye'de Fenerbahçe'ye sponsor olarak adını duyurmaya ve ülkemizdeki Google hakimiyetine ortak olmaya çalışan Rusya merkezli arama motoru olan Yandex'i çoğunuz duymuşsunuzdur.
 İşte bahsi geçen Yandex arama motoru ile para kazanmak mümkün. Nasıl mı ? Hadi gelin beraber bakalım.
 Yandex'in benimde destek verdiğim bir amacı var: arama sonuçlarını en iyi şekilde listelemek. Gerçi diğer bütün arama motorlarının amacı da bu fakat Yandex bunun için farklı bir yol izlemeye başladı.


 Benim 5 yıl kadar önce ilk defa adını duyduğum ve hâlâ da devam etmekte olan Yandex.Toloka sistemi ile hem Yandex'in arama sonuçlarını iyileştirmesini ve kullanıcıya en iyi arama sonuçlarını vermesi için yardım ediyorsunuz, hemde bu yardımlarınızın karşılığında para kazanıyorsunuz.
 Bunun için ilk önce Yandex.Toloka'ya kayıt olmanız gerekiyor. Tabi ilk önce bi Yandex hesabınızın olması gerekiyor. Yandex hesabı da tıpkı Google'da oldıuğu gibi bir hesap ile tüm servisleri kullanabilmenizi sağlıyor.
 Bu yazımda Yandex hesabı nasıl alınır onu anlatmicam, siz buraya tıklayarak kendiniz bi hesap alabilirsiniz.
 Evet Yandex hesabını da aldıysanız yazının geri kalan kısmını okumaya devam edebilirsiniz.
 Öncelikle Yandex.Toloka web sitesine gidiyoruz => https://toloka.yandex.com.tr
 Ardından ekranın ortasındaki sarı renkli Katıl butonuna tıklayıp Yandex hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
 Karşınıza şöyle bi ekran gelecektir:
 Yandex Toloka
 Bu ekranda şu anda aktif olan görevleri görebilirsiniz. Zaten görevler üzerinden para kazanacağız.
 Görevler genel olarak yapılan bir aramaya göre çıkan sonuçlardan alakalı veya alakasız olanları seçme, sonuç yetişkin içerikli mi yoksa genel içerik mi, çıkan sonuçlardaki web sitelerine ulaşılıyor mu yoksa site aktif değil mi, video sonuçlarındaki videolar açılıyor mu açılmıyor mu gibi basit kategorilerden oluşuyor.


 Üzerinde Eğitim yazan görevleri ilk defa o kategoriye ait bi görev yaparken çıkarıyor. Yani önce size o kategori ile ilgili bilgi veriyor, ondan sonra asıl görevler çıkıyor. Eğitimlerde aslında bi nevi görev fakat normalde görevlerde doğru yada yanlış cevap olmamasına rağmen eğitim görevlerinde doğru yada yanlış cevap var. Yani eğitim görevlerinde yanlış cevap seçerseniz sizi uyarıyor ve doğru cevabı sebebi ile beraber söylüyor.
 Dediğim gibi o kategoriyle alakalı görev yapmadan önce eğitim görevlerini tamamlıyorsunuz ve eğitim görevlerinden para kazanamıyorsunuz.
 Görevler sekmesinden yapmak istediğiniz görevi seçip size anlatılanlara göre tamamladıktan sonra o görevin parası hesabınıza ekleniyor.
 Yandex, Toloka ile ciddi olarak ilgileniyor, sık sık yeni görevler ekleniyor ve sürekli güncel tutuluyor.
 Sistemle alakalı bir değişiklik yada güncelleme olursa size İletiler sekmesinden bildiriyor.
 Web sitesinden hariç bir de hem iOS hemde Android cihazlara yükleyebileceğiniz mobil uygulamalar ile de web sitesinde yapılamayacak ve daha çok kazandıran görevler yapabiliyorsunuz.
 Web sitesinde tamamlanabilen görevler mobil uygulamada, mobil uygulamada görünen görevler web sitesi üzerinden tamamlanamıyor.
 Mobil uygulama görevleri olarak genelde size yakın olacak şekilde belirli bi yere gidip o yerin resmini çekmenizi, o yerle alakalı sorulan soruları cevaplamanızı istiyor.
 Tabi mobil görevler daha fazla emek istediği için kazancı da web sitesi görevlerine nazaran daha fazla oluyor.
 Görevlerle alakalı son olarak, görev süresi bulunmakta. Yani her görevi yaparken ekranda bi sayaç beliriyor ve o süre içerisinde o görevi tamamlamanız gerekiyor. Fakat endişelenmeyin süre kısıtlı olmuyor, mesela sizin 10 dakikada tamamlayabileceğiniz bi görev için 30 dakika süre veriyor.
 Bu süre bitmeden görevden çıkarsanız o görev Yapılıyor sekmesine düşüyor ve daha sonra da tamamlayabiliyorsunuz.
 Ödemeleri Yandex.Money, PayPal, Skrill, PrivatBank ve Papara ile yapıyor. Hesabınızda 1 $ olunca ödeme talebinde bulunabiliyorsunuz ve genelde 1 hafta içerisinde istediğiniz şekilde paranızı gönderiyor.
 Ödemeler konusunda sıkıntı yok, ben daha önce 1,09 $, 1,92 $ ve 1,61 $ olmak üzere 3 kere ödeme aldım.
 Dolar üzerinden kazanç sağlandığı için ve şu anki dolar kurunu da düşünecek olursak gün içerisinde fazlaca boş vakti olanlar için güzel para kazandırabiliyor.


 Yandex.Toloka hakkında söyleyeceklerim bu kadar, umarım sistemin işleyişini anlamışsınızdır.
 Son olarak aşağıya üyelik linkini bırakıyorum, linke tıklayarak üye olun ve hem Yandex'e yardım edin hemde yardımlarınızın karşılığında para kazanın :)
 Herkese hayırlı günler, bol kazançlar...
Üye Olmak İçin Tıklayınız.  • İçeriği Paylaş:

İÇERİĞİ DEĞERLENDİR

Toplam Değerlendirme Sayısı: 0
Toplam Değerlendirme: 0 / 5

Cevap Yaz