İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

  6 dakika Okuma Süresi
Günümüzde internetten para kazanmanın birçok yolu var. Web sitesinden para kazananda var, link kısaltma sitelerinden kazananda var, video yükleyerek kazananlarda var.. vs vs farklı farklı yollar kullanarak internetten para kazanan binlerce hatta belki de milyonlarca kişi var.Yolların hepsini bu yazımda bahsedemem, zamanla hepsine değinmeye çalışacağım inşallah, bu yazımda anket doldurarak para kazanmayı anlatıcam.Öncelikle anket doldurarak nasıl para kazanılır bunu bi açıklayalım:Anketörlük yapan yani şirketler adına anketler düzenleyip, sonuçları analiz eden pek çok şirket var. Tabi anket yapabilmeleri için de bu anketlerin insanlar tarafından doldurulması gerekiyor. Günlük hayatta daha çok kalabalık ve işlek yerlerde karşılaştığımız anketörler ile insanlara anket doldurmak artık pek cazip gelmediği için anketler online olarak insanlara gönderiliyor.Tabi alışageldiğimiz yoldan farklı olarak da doldurduğunuz her anket için para kazanıyorsunuz.
Şimdi de bu işi yapan yani anket doldurabileceğiniz güvenilir siteleri bi sayalım:

  • GlobalTestMarket
  • The Panel Station
  • Napolyon
  • Myiyo
GlobalTestMarket
GlobalTestMarket yeni adıyla LifePointsPanel, benim gördüğüm anket siteleri arasında en çok kazandıran ve anket gönderenlerden birisi. Haftada 2-3 tane anket geliyor.Anketler MarketPoints adı verilen GlobalTestMarket'in ödül parasından veriyor. En az 10 en çok 150 MarketPoints'lik anketler geliyor ve bir anketten elenirseniz yine 5 MarketPoints veriyor.Ortalama 30-35 MarketPoints 1 € (Euro)'ya karşılık geliyor.Bu sitenin 5 milyondan fazla üyesi var, sisteme ilgi fazla olunca sistemin size karşı ilgisi de o kadar fazla oluyor haliyle :)
Ödemeleri önceden PayPal ile yapıyordu fakat PayPal Türkiye kapanınca ödeme yöntemlerini paradan çok hediye çekine doğru kaydırmaya başladılar.Şu anda da Boyner'den 25 TL, Getir'den 50 TL ve nektarorganik.com'dan 100 TL'lik hediye çeki veriyor. Ayrıca UNICEF'e 5 veya 10 € bağış yapabiliyorsunuz.Fakat yeni ödeme yöntemleri eklemeye çalıştıklarını söylüyorlar, ayrıca web sitelerinin tasarımını da değiştirmişler, yeni ve güzel şeyler geliyor gibi görünüyor ama bakalım zamanla neler olacak.Ödeme alabilmek için de hesabınızda en az 1000 MarketPoints olması gerekiyor.
Üye Olmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.   
The Panel Station
The Panel Station merkezi Hindistan'da olan bir anket şirketi fakat web sitesinin Türkçe dil desteği var ve anketler de çoğunlukla Türkçe olarak geliyor.GlobalTestMarket'ten sonra en sık anket gönderen firma diyebilirim. Fakat anketleri çok kriterli olabiliyor veya anketten sizi bi anda atabiliyor. Yani mesela yarım saatlik bi anketin 20. dakikasında kriterlere uymuyorsunuz deyip sizi anket dışı bırakabiliyor. Bunun sebebini tam anlayamadım ama sanırım siz ankete başladığınızdan bitirene kadar sistem sizi takip ediyor ve verdiğiniz cevaplardaki tutarlılık ve sorulara cevap verme hızınız gibi birçok faktöre göre sizin anketi bitirmenize imkân veriyor veya sizi anket dışı bırakıyor.
Her anket tamamladığınızda puan kazanıyorsunuz ve 100 puan 1 TL'ye karşılık geliyor.Ödemeleri banka ile yapıyor ve ödeme alabilmek için hesabınızda en az 3000 puan yani 30 TL olması gerekiyor.Ayrıca sahip olduğunuz puanlarla her ay düzenlenen aylık çekilişe bilet alabilirsiniz. Her bilet 250 puan değerinde ve bilet sınırı bulunmamakta. Yani bir ayda istediğiniz kadar bilet satın alabiliyorsunuz.Aylık çekiliş ile de rastgele çekilen bir kişiye 50 000 puan yani 5000 TL ödül veriliyor.Fakat aylık çekiliş sadece Türkiye'de yapılmıyor, ThePanelStation'ın anket yayınladığı tüm ülkelerde yapılıyor. Yani dünya geneli bir çekiliş, size çıkma ihtimalini bi hesaplayın derim :)
Üye Olmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
Napolyon
Napolyon, tamamen Türk yatırımı olan bir anket firması. Hitay Holding tarafından kurulmuş. Anket sıklığı GlobalTestMarket ve ThePanelStation'a göre biraz düşük ama yine de iyi kazandırıyor diyebiliriz.
Anket doldurdukça NAP adı verilen Napolyon Parası kazanıyorsunuz ve sonrasında isterseniz nakite veya hediye çekine de çevirebiliyorsunuz.Şu anda HalıStores'tan %10 indirim, Sarar 100 TL değerinde hediye kart, GoldMaster %50 indirim kodu, 365ist %10 indirim kodu, İlvi %10 indirim kodu ve 100 TL nakit olarak ödeme yapıyor.İndirim kodlarından almak isterseniz e-mailinize kod gönderiliyor, nakit ödemesi ise banka hesabınıza gönderiliyor.Ödeme alabilmek için herhangi bir alt limit bulunmuyor.
Üye Olmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
Myiyo
Myiyo bir Alman anket firması fakat web sitesi Türkçe ve anketlerde genelde Türkçe olarak geliyor.Anket sıklığı bana göre en az olan şirket.Her anket tamamladığınızda puan kazanıyorsunuz ve 400 puan 1 TL'ye karşılık geliyor.Normalde ödemeleri banka hesabınıza veya PayPal hesabınıza yapıyor. Türkiye'de PayPal kapandığı için sadece banka ile alabiliyorsunuz.Ödeme alabilmek için de hesabınızda en az 20 000 puan yani 50 TL olması gerekiyor.
Üye Olmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Eveeet, şimdilik bu 4 anket firması yeterli diye düşünüyorum. Zamanla yeni siteler buldukça ve ödemeler aldıkça bu yazıda güncelleme yaparak veya yeni yazı olarak paylaşırım inşallah.Ayrıca diğer internetten para kazanma yöntemlerini anlattığım İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Yazımı okuyabilirsiniz.
Konu ile ilgili istek, soru veya görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz, en kısa sürede cevap vermeye çalışırım.Herkese hayırlı günler, bol kazançlar...


  • İçeriği Paylaş:

İÇERİĞİ DEĞERLENDİR

Toplam Değerlendirme Sayısı: 0
Toplam Değerlendirme: 0 / 5

Cevap Yaz