ALES Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ALES Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ALES Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

  2 dakika Okuma Süresi

Her yıl akademik personel ataması ve lisanüstü eğitime geçiş yapmak isteyenler için düzenlenmekte olan ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Geçiş Sınavı) bu sene 5 Mayıs 2019 Pazar günü yapıldı. Sınav saat 10:00'da başladı ve 50 sayısal 50 sözel soru için toplamda 150 dakika süre hakkı verildi.

Bu senenin soruları sınava giren kimi kişiler için zor olarak değerlendirilse de "Sorular kolaydı" yorumları da bolca yapıldı.
Sınav bitmiş iken şimdi de gözler sonuçların açıklanacağı tarihe ve dolayısıyla ÖSYM'ye çevrildi. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınav sorularını herkese açmış durumda. Sorular 15 Mayıs itibari ile sınava giren adayların Aday İşlemleri Sistemi (ais.osym.gov.tr) üzerinden görüntülenebiliyor.
Ayrıca ÖSYM'nin diğer birçok sınavda yaptığı alışılagelmiş soruların %10'unu açıklamak yerine tüm sorulara teker teker erişilebiliyor ve cevap anahtarı da görüntülenebiliyor.
Sınav sorularının açıklanmasının ardından, adaylar kaç net yaptıklarını ve kaç puan alacaklarını hesaplamaya başladı. E artık sorular da açıklandığına göre  sıra sınav sonuçlarının ilan edilmesine geldi.
İşte bunun içinde ÖSYM bir açıklama yaptı ve sınav sonuçlarının 30 Mayıs tarihinde açıklanacağını duyurdu.

Şimdi herkes sınavların açıklanacağı gün olan 30 Mayıs tarihini beklemeye başladı. 30 Mayıs tarihinden itibaren artık sınav sonuçlarına erişim sağlanabilecek ve sonrasında da artık sıra tercihlerin yapılması ve lisanüstü eğitim yapacak kişilerin eğitim görecekleri üniversiteleri seçme işlemi yapılacak.  • İçeriği Paylaş:

İÇERİĞİ DEĞERLENDİR

Toplam Değerlendirme Sayısı: 0
Toplam Değerlendirme: 0 / 5

Cevap Yaz